Ból pleców? Sprawdź czy twój fotel biurowy jest dostosowany do twoich potrzeb

Wygodne krzesło to podstawa w pracy biurowej. Jeśli nie masz wygodnego krzesła mogą Ci towarzyszyć takie przykre dolegliwości jak ból pleców, sztywności, drętwienia lub drżenie mięśni. To właśnie dolegliwości, które najczęściej są wywoływane przez nieprawidłową pozycję ciała podczas pracy. Jeśli nie mamy podparcia dla przedramion będzie nam towarzyszył ból szyi, barku i ramion. Zbyt wysoko umieszczona klawiatura, będzie się wiązała z bólami rąk i ramion. Żeby tego uniknąć trzeba odpowiednio dobrać krzesło do swoich potrzeb.

Jakie wymagania powinno spełniać prawidłowo skonstruowane krzesło?

Prawidłowo skonstruowane krzesło powinno spełniać następujące podstawowe wymagania: nie może powodować ucisku przedniej krawędzi płyty siedziska na dół podkolanowy, powinno ułatwiać utrzymanie prawidłowej pozycji przy pracy oraz jej zmianę, siedzisko oraz oparcie powinny być wykonane z materiałów, które przepuszczają powietrze a także które zapobiegają zsuwaniu się z siedziska. A więc krzesło powinno być stabilne, o odpowiednich wymiarach oparcia i siedziska, z regulacją oparcia i siedziska, krzesło powinno mieć także odpowiednio wyprofilowane płyty siedziska i oparcia a także przy krześle powinny się znajdować podłokietniki. Warto zajrzeć tutaj by dowiedzieć się więcej o tym czym powinno się charakteryzować solidne krzesło biurowe: e-krzeslo.com.pl

Dlaczego to takie ważne?

Przede wszystkim dlatego, że właściwa postawa w czasie pracy pozwala na uniknięcie rozwinięcia się wad postawy. Warto zadbać o swoje zdrowie. Poza tym ważne jest też to by w czasie pracy mieć dobre samopoczucie, bo kiedy się kręcimy i nie możemy znaleźć sobie miejsca z pewnością nie jesteśmy wydajnymi pracownikami.

Dodaj komentarz