Co z tym hałasem? Czyli jak stworzyć dobre warunki do pracy w biurze?

Łatwo zrozumieć, dlaczego biura typu open space stały się tak popularne. Przepływ komunikacji jest często lepszy, gdy pracownicy nie są oddzieleni murami, a firmy mogą zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, tworząc jedną, wielką, jednolitą przestrzeń biurową. Jednak, co w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje ciszy i spokoju do zadań wymagających intensywnej koncentracji? Istnieje proste rozwiązanie: panele i ścianki pochłaniające dźwięk.

Jak rozwiązać problem hałasu w biurze
Jest wiele dowodów przemawiających za tym, że istnieje związek między stresem, a hałasem w biurze. Wiele osób pracujących w biurach uważa, że byłyby bardziej produktywne w spokojniejszym otoczeniu i obawia się, że nie ma wystarczającej prywatności w trakcie pracy. Gdy duża liczba osób pracuje w jednym miejscu, bez izolacji dźwiękowej, niemal nieuniknione jest, że dźwięk w końcu stanie się problemem.

Panele i ścianki działowe tłumiące hałas stanowią proste i wysoce skuteczne rozwiązanie problemu biurowego szumu. Zapewniają nie tylko doskonałą redukcję dźwięku, ale są także niezwykle wszechstronne i można je zaaranżować tak, aby tworzyły ciche przestrzenie robocze, nawet w najgłośniejszych biurach.

Różne marki mebli biurowych stworzyły biurowe panele akustyczne, które są niezwykle eleganckie, a także oferują wyjątkowy poziom chłonności dźwięku. Doskonałym przykładem tego rodzaju rozwiązań jest mobilna ścianka działowa ROLLWALL znajdująca się w ofercie sklepu Meblicante. Trudno o bardziej funkcjonalne wyposażenie przestrzeni biurowej, które dodatkowo przyciąga wzrok ciekawą stylistyką.

Źródło: http://meblicante.pl/meble-biurowe/panele-i-scianki/scianka-dzialowa-rollwall

Dodaj komentarz