Czego unikać, by mieć ładną cerę?

Aby nasza cera by ładna, zdrowa i jędrna przede wszystkim bardzo ważna jest nasza dieta i to, co jemy. Możemy stosować miliony kosmetyków, jednak nic bardziej nie wpływa na wygląd naszej twarzy niż właśnie odpowiednio odżywianie i dostarczanie naszej skórze niezbędnych witamin i minerałów. Wypryski na twarzy to największa zmora XXI wieku, która jest wynikiem nadmiernego podjadania słodyczy oraz innego, niezdrowego jedzenia. Czego nie jeść, aby mieć piękną cerę? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na ten temat.
girl-1319114_1920Na początku warto być świadomym, że dobrze dobrana dieta może bardzo skutecznie złagodzić przebieg pojawiania się trądziku. Musimy pamiętać o tym, że każda komórka w naszym ciele potrzebuje właściwego dostarczania substancji odżywczych, aby prawidłowo funkcjonować w naszym ciele. Łatwo się więc zorientować, że jeśli mamy nieprawidłowo dobraną dietę to działa to niekorzystnie na tkanki i komórki, a co za tym idzie szybko odbija się to na wyglądzie naszej skóry. Jaka powinna wyglądać właściwa dieta?
Przede wszystkim musimy pamiętać, że kwasy omega 3 doskonale wpływają na skórę i równowagę hormonalną. Aby właściwie uzupełnić zapotrzebowanie na kwasy omega 3 powinniśmy wprowadzić do naszego jadłospisu ziarna słonecznika, siemię lniane, pestki dynii oraz minimum 2 do 3 razy w tygodniu jeść tłusta rybę morską.
Oprócz tego bardzo ważne jest, aby odpowiednio nawodnić nasz organizm. Należy pamiętać, że woda mineralna ma korzystne działanie, jeśli chodzi o nawilżanie skóry, a oprócz tego wpływa ona bardzo korzystnie na prawidłową pracę nerek i jelit, a co za tym idzie zdecydowanie ułatwia oczyszczenie naszego organizmu z toksyn. Generalnie dobrze jest wypijać około 30 mililitrów płynów na każdy kilogram masy ciała. Poza wodą warto pić także lekkie napary, takie jak na przykład bratek czy rumianek.
Bardzo istotne jest także, aby nasza dieta była bogata w błonnika pokarmowy, który znajdziemy w kaszy, brązowym ryżu, pełnoziarnistym pieczywie, w płatkach owsianych czy warzywach. Ich zadaniem jest poprawianie perystaltyki jelit, dzięki czemu pomagają one skutecznie oczyścić organizm z toksyn. Dodatkowym atutem tych produktów jest fakt, że są one bardzo bogate w magnez oraz w witaminy z grupy B, które są niesamowicie korzystne dla odpowiedniego i zdrowego wyglądu naszej cery.
Oprócz wyżej wymienionych aspektów warto pomyśleć o dostarczenie do naszej diety różnych soków warzywnych, na przykład z selera naciowego, marchwi, sałaty, buraczka oraz z kiełków.

Dodaj komentarz