Czym jest węgiel aktywny Coobra?

Przygotowanie wysoko oprocentowanego alkoholu dobrej jakości uda się tylko wtedy, kiedy użyjemy do tego specjalnych produktów. Wystarczy odrobina wprawy i odpowiedni sprzęt, aby przyrządzić wyśmienite trunki nawet w warunkach domowych. Do najistotniejszych etapów w domowej produkcji napojów o wysokiej zawartości alkoholu należy dokładne oczyszczanie destylatu. W tym celu najlepiej użyć węgla aktywnego Coobra.

Do odpowiedniego przeprowadzenia procesu filtracji nastawu potrzebny będzie węgiel aktywny, czyli produkt o doskonałych właściwościach absorpcyjnych. Węgiel posiada dużą zdolność do wchłaniania różnego rodzaju niepożądanych substancji, a więc szkodliwych związków, które mogą znajdować się w alkoholowym destylacie. Nieusunięte lub śladowo pozostawione sprawią, że trunek będzie posiadał przykry smak oraz aromat. Aktywny węgiel możemy znaleźć na https://alembik.eu/94-drozdze-gorzelnicze-gorzelniane.

Właściwości i użycie
Ze względu na swoją unikalną porowatą strukturę, węgiel aktywny charakteryzuje się silnymi zdolnościami absorpcyjnymi. Właśnie z tego powodu przez wieki używany był w medycynie. Dzisiaj aktywny węgiel w formie specjalnego granulatu wykorzystywany jest do oczyszczania destylatów alkoholowych ze związków zapachowych, które psują smak trunku. Węgiel aktywny pochłania ten fetor, dzięki czemu otrzymujemy czysty alkohol wolny od niepożądanych zapachów, które w negatywny sposób przekładają się na smak i jakość wysokoprocentowych trunków.

Proces filtracji
Zdolności absorpcyjne węgla są ograniczone, a więc nie jest on w stanie wchłonąć wszystkich substancji zapachowych. Im wyższa procentowa zawartość alkoholu w destylacie, tym słabsze działanie węgla aktywnego. Chcąc uzyskać dobry smak trunku, proces oczyszczania destylatu powinniśmy rozpocząć zanim zawartość alkoholu przekroczy 45%. Temperatura destylatu powinna być odpowiednio niska. Zanim dodamy węgiel do destylatu, sam destylat należy schłodzić, najlepiej do 10 stopni C. Przed użyciem węgiel przelejmy gorącą wodą, przez co uruchomimy jego właściwości absorpcyjne.

Dodaj komentarz