Diagnostyka stomatologiczna

Celem diagnostyki stomatologicznej jest wykrycie wszelkich niepokojących stanów i chodzi nie tylko o te wymagające pomocy lekarza dentysty. Podczas diagnostyki może okazać się bowiem, że konieczne będzie skierowanie pacjenta do specjalisty. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą gabinetu Dr. Baron, który jest placówką wielospecjalistyczną, gdzie prowadzi się pełną diagnostykę stomatologiczną.

Należy podkreślić, że diagnostyka jest jedną z najważniejszych dziedzin z zakresu medycyny. Poprzez wykorzystanie różnych sposobów oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu możliwe jest bardzo wczesne rozpoznanie choroby, jaki i uszczegółowienie diagnozy. Na pierwszej wizycie, przed rozpoczęciem leczenia, pacjent zostaje poddany kompleksowej diagnostyce jamy ustnej. Wtedy też przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski. Największą korzyścią jest to, że już na początkowym etapie można wykryć wszelkie niekorzystne zmiany. Co więcej, karta pacjenta pozwala na przestrzeni czasu dokładnie określić przyczyny pojawiających się problemów, szybko im zapobiegać oraz dobrać odpowiednie metody profilaktyki. Wejdź na https://drbaron.pl i ciesz się zdrowymi zębami.

Wywiad lekarski
Stomatolog szczegółowo bada stan jamy ustnej, twarde i miękkie tkanki oraz sporządza diagram uzębienia. Uzębienia jest badane pod kątem obecności próchnicy a następie bada się ruchomość zębów. Lekarza sprawdza też głębokość kieszeni dziąsłowych pod kątem choroby przyzębia. Proces ten umożliwia znakomite rozpoznanie stanu uzębienia i ewentualnych problemów.

Rentgen
Kolejny krok to zdjęcie rentgenowskie panoramiczne, dzięki któremu można dokładnie ocenić stan zębów, korzeni zębowych, stan kości oraz struktur anatomicznych. W razie konieczności wykonywane są też małe zdjęcia RTG specjalistycznym aparatem fotograficznym.

Badanie stawu
Następny etap to przeprowadzenie badania manualnego układu mięśniowego twarzoczaszki oraz badanie Dopplerowskie. Sprawdza się wówczas czy staw skroniowo – żuchwowy pracuje prawidłowo, czy jest prawidłowo zbudowany i ułożony. Ocenia się też czy w przyszłości pojawią się problemy, czy nie oraz jak im zapobiec na wczesnym etapie.

Stworzenie kartoteki
Po przeprowadzonym badaniu pacjent otrzyma szczegółowe informacje odnośnie proponowanych metod leczenia tak, aby wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązania. Następnie zostaje przygotowany plan oraz harmonogram leczenia.

Dodaj komentarz