Fotografowanie gości na ślubie – jak powinno wyglądać?

Wybierając studio fotograficzne na ślub i wesele, para młoda liczy na wspaniałe zdjęcia, które pokażą ich w jak najlepszym świetle. Najczęściej marzy się im również przepiękna sesja plenerowa, która będzie najważniejszym punktem ślubnego albumu. I choć to młoda para jest w ten dzień najważniejsza, to nie można przecież zapomnieć, że wesele robi się głównie dla gości i że oni również zasługują na uwiecznienie ich na fotografiach. W końcu ich roześmiane i roztańczone oblicza będą przypominać zakochanym o tym wyjątkowym wydarzeniu, jakim był ich ślub.

Udając się na wesele do bliskich, chcemy cieszyć się ich szczęściem. Piękne kreacje, wspólna zabawa, zabawne momenty, przywoływanie śmiesznych historii z życia pary młodej. To wszystko dzieje się na weselu i zarówno goście, jaki i para młoda chcą, aby chwile te były uwiecznione przez fotografa ślubnego. Często dochodzą kwestie indywidulane, wyjątkowi goście czy wspólne pozowanie. Bardzo ważne jest zatem, aby fotograf wykonał odpowiednie zdjęcia. Oto kilka rad, od kieleckiego studia Dwie Wieże https://dwiewieze.pl/, które stawia na profesjonalne podejście.

Określcie oczekiwania
W trakcie ustalanie zasad współpracy warto powiedzieć fotografowi, na czym szczególnie wam zależy w kwestii gości weselnych. Jeśli zatem marzycie o pięknym portrecie swojej babci lub o wspólnym zdjęciu z kimś dla was ważnym to pamiętajcie, że fotograf sam na to nie wpadnie. Należy zatem wysyłać jasne komunikaty przed ślubem, zamiast mieć pretensje po, że czegoś się nie zrobiło. Niekoniecznie chodzi o robienie długiej listy z nazwiskami osób, które należy uwiecznić, jednak warto zapytać siebie nawzajem o to, co jest dla was ważne. Dobrze jest też przedstawić na przygotowaniach najważniejsze dla was osoby, jeśli np. znajdą się w pobliżu.

Fotografowanie gości
Istnieją różne szkoły, jednak najważniejsze jest zapewnienie gościom komfortu i nie traktowanie ich, jak zwierzyny na safari. Kiedyś fotografowie często chodzili po stołach robiąc zdjęcie każdemu w trakcie spożywania rosołu, na co niezbyt entuzjastycznie reagowali gości. Oczywiście dobrym pomysłem jest wykonanie portretów, jednak lepiej nie robić tego hurtowo i od ręki. Ważne jest wybieranie momentów, kiedy goście bawią się swobodnie. Chętnym do grupowego pozowania można zrobić kilka śmiesznych fotografii. Uważajmy, żeby nikt nie zostanie pominięty.

Dodaj komentarz