IV Polski Kongres Przedsiębiorczości

Odbył się on w miesiącu październiku 2016 roku w Lublinie. Jego myślą przewodnią była przyszłość polskiej gospodarki. Uczestniczyło w nim ponad 1200 osób, które reprezentowały różne środowiska: polityki, biznesu, samorządów i nauki z terenu całej Polski. Kongres ten stanowił istną „burzę mózgów”, gdyż jego uczestnicy mogli wymieniać się swoimi pomysłami i poglądami ukierunkowanymi na polskich przedsiębiorców, naukowców i polityków. konferencje Lublin ukazują, że partnerami niniejszego kongresu byli: Województwo Lubelskie oraz Miasto Lublin, a także Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.

Kongres odbywał się w miejscach, które w Lublinie są najbardziej utożsamiane z biznesem i przedsiębiorczością min: w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz na terenie Targów Lublin. Na całość Kongresu składało się 20 konferencji związanych z różnymi branżami:polskie innowacje, kształcenie dualne, górnictwo,rozwój regionów na lata 2014 – 2020,polski rynek mieszkaniowy (inwestycje w tym zakresie oraz innowacje w budownictwie) i inne. Najważniejszymi jednak z tematów konferencji branżowych były polskie innowacje, przyszłość górnictwa w Polsce, rozwój miast i metropolii, przemysł obronny, marketing terytorialny, nauka i medycyna w XXI wieku, green citi i smart citi, biznes w sporcie oraz transport i logistyka.

Podsumowaniem Kongresu była uroczysta Gala, podczas której firmy i osoby zasłużone dla przedsiębiorczości otrzymały nagrody ufundowane przez Polską Akademię Przedsiębiorczości. Nad niniejszym wydarzeniem Patronat Honorowy objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Minister Cyfryzacji, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu, Związek Miast Polskich, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Jako goście specjalni wystąpili: Marcin Prokop, Mateusz Kusznierewicz oraz Robert Korzeniowski. Dzięki temu Kongresowi i takim Patronom Honorowym przedsiębiorcy i inni, którzy zabrali głos w trakcie konferencji, mogli być pewni, że trafi on do uszu odpowiednich osób.

Dodaj komentarz