Jedzenie na Zanzibarze

Marzysz o wakacjach na których odpoczniesz w końcu od codziennych zmartwień związanych z pracą? Jeśli tak, to potrzebujesz urlopu. Nie zawsze jest on taki jak chcemy i niekiedy okazuje się, że chcieliśmy się wybrać nad morze, ale jest jeszcze lub już za zimno na kąpiel. Dlatego, jeśli trafił ci się urlop w zimnych dla naszego klimatu miesiącach, warto pomyśleć o krajach ciepłych.

Doskonałym pomysłem może być podróż last minute na Zanzibar. Dlaczego akurat taki jej rodzaj? Przede wszystkim, ceny takich wycieczek są znacznie niższe niż w przypadku pełnej ceny. Niektórym wydaje się, że last minute wiąże się z gorszymi warunkami. Tymczasem jest to nie prawda i w rzeczywistości jesteś tak samo traktowany i przebywasz w tych samych miejscach co ci, którzy pełną cenę zapłacili.

Co jeść na Zanzibarze?

Osoby, które wybierają się po raz pierwszy do ciepłych krajów, bardzo często mają problem z tym, czy mogą spróbować miejscowego jedzenia, ponieważ obawiają się oni różnych chorób z racji, że na targach przepisów sanepidu nie uświadczymy. Mimo wszystko, nie mamy się co obawiać. Jeśli jesteśmy na Zanzibarze czy nawet w innym kraju tropikalnym, gdzie jest znacznie inne jedzenie, to szkoda byłoby nie spróbować jeśli ma się okazję. Większość dań jest przygotowywanych z warzyw i owoców miejscowych. Co więcej, nie musimy bać gdyż nie są top żadne wymyślne dania, ale znane nam pomidory, fasola, słodkie ziemniaki, ciecierzyca, fasola czy groch. Warto także spróbować mandaazi, placków z mąki pszennej, trójkątnych pączków i oczywiście owoców morza.

zanzibar wczasy to jednak nie tylko jedzenie. Dookoła mamy piękną przyrodę do podziwiania, możemy także kąpać się w Oceanie Indyjskim, którego wody oblewają wyspę, nurkować, poznawać kulturę, zwyczaje, zwiedzać oraz przede wszystkim wypoczywać na plaży i korzystać ze słońca.

Dodaj komentarz