Jesień w na terenach górskich

Zamarzyła ci się jesień w Tatrach? Nic dziwnego, ponieważ to piękny okres na spędzenie trochę czasu w górach. Jesień w górach to pora wyjątkowa, dlatego warto poświęcić trochę pieniędzy i osobiście się jej przyjrzeć. Do dotarcia do najpiękniejszych miejsc, gdzie przyroda daje się zobaczyć taką, jaką jest naprawdę, potrzeba nam będzie jakichś butów. Buty, to najważniejsze, co musisz ze sobą wziąć. Zapomnij o swoich traperach w szafie i tych nowych adidasach. Potrzebujesz specjalnych butów i tutaj nie ma nawet co gdybać, ani się zastanawiać, czy warto je kupować. Szlaki górskie to nie droga do sklepu i z powrotem. To są góry, a góry rządzą się swoimi prawami.

Jeśli chcesz, żeby twoja podróż się udała i nie była wielkim wrzaskiem, kiedy zaczną boleć cię stopy, to zacznij rozglądać się za obuwiem, które da ci możliwość bezproblemowego spaceru po górskich szlakach. Udając się po buty nie patrz nawet na te, które znajdziesz w markecie. Może i zapłacisz mniej, ale masz 100 procentową pewność, że twoje nogi nie przetrwają na szlaku połowy dnia. A prawda jest taka, że po pół dnia będziesz chciał zjadać góry jeszcze to co je otacza jeszcze bardziej. Wybierz się do specjalistycznego sklepu i poproś kogoś o pokazanie ci buty wysokogórskie na miękkiej podeszwie. Znajdziesz tutaj sporo modeli od 200 do 400 złotych. Przede wszystkim nie sugeruj się ceną, bo to w pierwszej fazie wybierania butów nie jest najważniejsze. Przymierz śmiało każdy model i zobacz, w którym czujesz się najlepiej. Pochodź po sklepie, poruszaj stopą, palcami.

Musisz czuć pełen komfort i pewność, że nic cię nie uwiera. Jeśli znajdziesz takie modele, to możesz zacząć interesować się ceną. Trzeba pamiętać też o tym, że na wygodzie na wycieczkę w Tatry nie ma co oszczędzać. Jeśli te za 400 złotych są złe, te za 200 złotych niewygodne, a te za 300 są idealne, to bierz te za 300. I nie staraj się kombinować na siłę z tymi za 200 złotych. Dobre buty, to podstawa dobrej górskiej przygody. Tym bardziej jesienią, która nie będzie chciała nas wypuścić ze szlaku.

Dodaj komentarz