Które elementy w ogrodzie wymagają oświetlenia?

Każdy zadbany ogród może stać się prawdziwą dumą jego właścicieli. Jednak konieczne jest jego odpowiednie zaprojektowanie oraz regularne czynności pielęgnacyjne i konserwacyjne. Niektóre rodziny w ogrodzie spędzają mnóstwo czasu. W okresie letnim bardzo często zastępuje on salon. To tutaj spotykamy się z przyjaciółmi, urządzamy przyjęcia, odpoczywamy. Podstawowym źródłem bezpieczeństwa i komfortu ogrodu jest odpowiednie oświetlenie zewnętrzne. Gdzie, zatem należy koniecznie umieścić lampy ogrodowe?

Części ogrodu, które wymagają oświetlenia to garaż i droga do niego, ścieżki, elementy architektury ogrodowej oraz roślinność, którą chcemy w szczególny sposób wyeksponować. W przypadku garażu, zupełnie wystarczające okazują się lampy ogrodowe, które umieszczamy bezpośrednio nad zjazdem albo dwie lampy montowane po dwóch stronach bramy. Szczególnej troski wymagają ścieżki prowadzące do drzwi wejściowych i do garaży. To tędy będą najczęściej przemieszczali się domownicy. Zamiast zwykłych lamp ogrodowych stojących, możemy wybrać lampy wpuszczane w nawierzchnię.

Oświetlenia wymaga też mała architektura. W przypadku altan sprawdzają się ogrodowe lampy wiszące, o nieco innej stylistyce, niż lampy domowe. Dominują przede wszystkim różnego typu latarnie. Oświetlimy za ich pomocą również taras oraz np. kącik do grillowania. Ze względów estetycznych warto zadbać także o właściwe oświetlenie wody np. oczek wodnych. Producenci proponują nam dwa podstawowe rodzaje lamp: umieszczane pod powierzchnią wody oraz kładzione na nią. Szeroki wybór rozwiązań tego typu znajdziemy w sklepie internetowym http://lumos.shop.pl. Różne kształty oraz kolory pozwolą idealnie dopasować oświetlenie do naszej wizji.

Źródło: http://lumos.shop.pl

Dodaj komentarz