Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka dla niemowląt i dzieci?

Każdy rodzic staje w końcu przed wyborem najlepszego łóżeczka dla niemowląt lub starszej pociechy. Czym się kierować? Jaki model wybrać, aby posłużył dziecku jak najdłużej?

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?
•Gładkie krawędzie łóżka, bez drzazg i zadziorów. Łóżeczko musi być pomalowane lub polakierowane nietoksycznymi środkami, które nie zaszkodzą dziecku – dobre łóżeczko posiada specjalne atesty, które koniecznie trzeba sprawdzić przez zakupem.
łóżeczka dla niemowląt muszą posiadać barierki ochronne. Rozstaw szczebelków jest również bardzo ważny. Należy sprawdzić czy nie zmieści się w nich główka dziecka. Szczebelki nie powinny być otoczone żadnymi materiałami ani ochraniaczami, ponieważ mogą wyrządzić dziecku więcej krzywdy niż pożytku.
•Warto wybrać łóżeczko, które posiada regulację wysokości materaca i ściągane barierki ochronne. Łóżeczko będzie mogło zmieniać się razem z dzieckiem.

Łóżeczka dla dzieci powyżej 3 lat nie muszą już posiadać barierek ochronnych. Jeśli model posiadanego łóżka nie ma możliwości ich demontażu, musimy kupić kilkulatkowi nowy mebel. Tu mamy już duże pole do popisu. Do wyboru mamy łóżka tradycyjne, drewniane, które doskonale spełnią swoją rolę lub o różnych kształtach np.: samochodu, zamku czy zwierzaka.

Wybierając łóżeczka dla niemowląt lub starszych dzieci, musimy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem malucha i własnym rozsądkiem.

Dodaj komentarz