Ogród we własnym stylu

Dobre oświetlenie ogrodowe sprawi, że nasz zielony zakątek będzie subtelnie prezentował nie tylko bogactwo roślin, ale też intrygującą grę światła i cienia. Niech nasz ogród zyska zupełnie inne nocne oblicze. W dzień będzie eksponować naturalne piękno, a nocą wydobędzie nieoczywiste aspekty poszczególnych roślin, wprowadzi aurę tajemniczości i stworzy prawdziwie romantyczną scenerię.

Oświetlenie ogrodowe pozwala na stworzenie własnego zakątka, nocnego i magicznego, wydobywającego się z mroku na nasze zawołanie. Zaletą takich rozwiązań jest to, że pozwalają znacząco wydłużyć czas korzystania z ogrodu. Jest to bardzo przydatne w lecie, kiedy temperatura pozwala nam przesiadywać długo na zewnątrz. Lampy mogą też zwracać uwagę na wyjątkową rzeźbę, oświetlać zbiornik wodny lub podkreślać architekturę budowli. Wszystko, czego potrzebujemy znajdziemy na https://www.lampy-ogrodowe.pl/.

Tajemniczy zakątek
Oryginalnym pomysłem na aranżację oświetlenia ogrodowego jest nadanie jej wyjątkowej, magicznej atmosfery. Wówczas nie chodzi tylko o praktyczny aspekt lamp, ale również o ich walory estetyczne. W takim scenariuszu alejki i drogi świetlone są przepięknymi kulami świetlnymi. Ich kształt sprawia, że sprawdzą się w każdej aranżacji – od minimalistycznej do bardziej rozbudowanej. Warto też pomyśleć o takich lampach, które będą intrygować niecodzienną forma i barwą światła. Sprawdzą się tutaj barwne girlandy żaróweczek na długich przewodach, oplatających pnie drzew lub słupy altany. Z koeli na ogrodowych przyjęciach świetnie sprawdzają się naftowe lampki, nadające przytulnego klimatu. W takim magicznym i tajemniczym ogrodzie warto również zastosować różne barwy światła – od ciepłej do zimnej – które będą ze sobą współgrać.

Postaw na minimalizm
Możemy zdecydować się na bardziej nowoczesny styl oświetleniowy. Najważniejsze będzie tu wykorzystanie niecodziennego designu. W minimalistycznym ogrodzie sprawdza się jedna barwa światła, najlepiej zimna. Nie można też przesadzić z ilością lamp – mniej, znaczy więcej. Lepiej postawić kilka dużych prostopadłościenne lampy niż girlandy barwnych lampek.

Dodaj komentarz