Praca geodety- dla kogo?

Od kilku lat geodezja jest obleganym kierunkiem studiów. Nic dziwnego, w końcu ten zawód postrzegany jest jako zawód z perspektywami. Geodezja daje możliwość nabycia ważnych umiejętności, a także uzyskania upoważnień do wykonywania tego zawodu. Zdobycie wszystkich umiejętności wymaga od studentów wiele pracy. Po ukończonych studiach geodeci mogą znaleźć pracę w urzędach miejskich, w biurach architektonicznych, agencjach rozwoju rolnictwa. Bardzo popularne jest zakładanie własnej działalności przez geodetów.

Zarobki geodety

Na początku swojej kariery geodeta nie będzie zarabiał wiele, szczególnie jeśli zdecyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Ponieważ na początku swojej działalności trzeba ponieść sporo kosztów, np. trzeba kupić niezbędny sprzęt, a to wydatek w granicach od 20 do 40 tysięcy złotych. Można rozważyć dotację z Unii Europejskiej na rozpoczęcie działalności i założyć stronę internetową taką jak np. ta: www.geodetapomiary.pl. Geodeta najczęściej dostaje zlecenia od urzędów miasta, gminy czy powiatów. W początkowej fazie geodeta dostanie na rękę od 1.600 zł do 2.800 zł. Na zarobki geodety ma wpływ wiele czynników, najważniejsze z nich to doświadczenie zawodowe, które jak wiadomo zdobywa się z czasem. Na zarobki w granicach od 2.500 zł do 3.500 zł mogą liczyć pracownicy większych firm budowlanych czy też agencje geodezyjne. Potem jednak jak już zdobędziemy doświadczenie, praca będzie samą przyjemnością.

Dla kogo ta praca?

Praca geodety nie jest dla każdego na pewno osoba, która chce uprawiać ten zawód musi się wykazać pewnymi cechami. Ważna jest wyobraźnia przestrzenna, cierpliwość i dokładność. Praca geodety nie jest jednostajna. Część obowiązków odbywa się w biurze a część w terenie.

Dodaj komentarz