Własny sklep w galerii handlowej – poradnik

Dużo młodych ludzi, którzy myślą o otwarciu własnego biznesu, najpierw musimy zmierzyć się z poszukiwaniami odpowiedniego lokalu. Tutaj z pomocą przychodzą galerie handlowe, które często oferują swoje lokale do wynajmu. Plusem takich lokali jest fakt, że znajdują się w centrum handlowym, w którym zwykle jest dużo ludzi, a co za tym idzie, nie powinno brakować nam klientów na nasze usługi. Zanim jednak otworzymy własny sklep w galerii handlowej dobrze jest się zorientować, jak to powinno wyglądać oraz przede wszystkim, ile może nas kosztować takie przedsięwzięcie. Poniżej znajdziesz krótki poradnik dotyczący kosztów otwarcia własnego sklepu w galerii handlowej.
bag-839602_1920Nie da się ukryć, że galeria handlowa to miejsce wręcz idealne do prowadzenia i rozwijania własnego biznesu. Największym atutem tego rodzaju galerii jest fakt, że jest to obiekt, który jest odwiedzany przez dziesiątki tysięcy ludzi dziennie, a największe natężenie ruchu zwykle ma miejsce podczas weekendów, bo właśnie wtedy ludzie mają czas na robienie zakupów. Trzeba być jednak świadomym, że mimo iż prowadzenie własnego sklepu w galerii jest szansą na naprawdę dobry zarobek to musimy pamiętać o kosztach związanych z czynszem, utrzymaniem firmy czy reklama, które w praktyce mogą okazać się dość spore.
Jeśli chodzi o wynajem lokalu to powinien on się znajdować w często uczęszczanym miejscu, które zwykle znajduje się blisko sekcji barowej lub toalet. Tego rodzaju miejscówka może kosztować nas aż od 2000 do 5000 złotych miesięcznie. To jednak dopiero początek, bo musimy pamiętać o kosztach związanych z przystosowaniem naszego punktu. Powinniśmy uwzględnić wydatki związane z remontem, które mogą przekroczyć kwotę nawet 20 tysięcy złotych. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę także koszt reklamy, elementów podświetlenia oraz szyldów, które będzie nas kosztować nawet do 5 tysięcy złotych. Na tym etapie nie wliczamy kosztów produktów, ponieważ zarobkowanie odbywa się głównie na ustalaniu marż. W przypadku, gdy mamy naprawdę dobrą reklamę to trudno nie utrzymać się na dłużej w galerii handlowej, co jest jej znaczącym plusem.
Otwierając własny biznes należy pamiętać o kosztach związanych z zatrudnieniem choćby minimalnej liczby pracowników. Możemy przyjąć, że jedna osoba to manager, a druga to człowiek, który jest odpowiedzialny za towary. Łączny wydatek na takich pracowników może również przekroczyć 5 tysięcy złotych. W przypadku samych wypłat, a nie należy zapominać o doliczeniu składek na ZUS. Precyzując ceny w brutto to w sumie wychodzi nam około 10 tysięcy złotych z tytułu utrzymania pracowników.

Dodaj komentarz