Wycieczka do Krakowa? Dlaczego nie?!

Kraków to idealne miejsce na weekendową wycieczkę, chociaż atrakcji, które w nim znajdziesz nie zabraknie nawet na bardzo długie wakacje. Niezależnie od tego, czy zechcesz zajrzeć na Wawel, by zwiedzać jego komnaty, spacerować po pięknym dziedzińcu lub usłyszeć opowieści o niebezpiecznym smoku, czy przyjdziesz na jeden z najbardziej interesujących europejskich rynków, aby posłuchać słynnego hejnału z wieży mariackiej i nakarmić gołębie, tutaj w Krakowie nie możesz się nudzić.

Samo Stare Miasto z pewnością zachwyci Cię i zahipnotyzuje swoją fantastyczną atmosferą, ale również odradzające się dzielnice, takie jak Kazimierz i Podgórze zaproponują ciekawe odkrycia i rozrywki. Możesz także udać się dalej, poza Kraków, aby odkryć uroki Kopalni Soli w Wieliczce, piękno Ojcowskiego Parku Narodowego oraz horroru niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz w Oświęcimiu. W Krakowie jest tak wiele rzeczy do zrobienia. Do Twojej dyspozycji pozostają liczne miejskie muzea, teatry, kina oraz parki.

Przekonaj się, jak łatwo wynająć tutaj hotel Kraków jest w stanie zaspokoić potrzeby noclegowe wszystkich turystów. Ci z mniej zasobnym portfelem mogą skorzystać z taniego hostelu lub pensjonatu. Na innych czekają droższe hotele o naprawdę wysokim standardzie.

Źródło: https://www.polskieszlaki.pl/krakow.html

Dodaj komentarz