Zalety wolnoopadającej deski sedesowej

Wolnoopadająca deska sedesowa to bardzo cicha i łatwa w montażu alternatywa dla tradycyjnych desek. Jak sama nazwa wskazuje, to wyjątkowe wyposażenie łazienek zaprojektowano tak, aby nie opadało gwałtownie na sedes. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zainstalować je w łazience.

Sprawia niewiele hałasu
W przeciwieństwie do tradycyjnych desek sedesowych, które powodują nieprzyjemny huk, gdy gwałtownie spadają na toaletę, deski wolnoopadające nie generują żadnego dźwięku, niezależnie od tego, ile siły włożymy w ich zamykanie. Niektórzy domownicy, szczególnie małe dzieci mają problemy związane z prawidłowym opuszczaniem deski. Hałas może być sporym problemem, zwłaszcza w nocy. Jeżeli nie chcemy, aby spadająca na muszlę deska budziła nas w nocy, wolnoopadająca opcja może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Pomaga chronić muszlę klozetową
Oprócz generowania hałasu, tradycyjne deski sedesowe mogą powodować znaczne uszkodzenia muszli klozetowej, gdy są zamykane ze zbyt dużą siłą. Niestety, większość pękniętych misek toaletowych nie może być naprawiona i prawie zawsze trzeba je wymienić na nowe. Każdy właściciel domu doskonale zdaje sobie sprawę, że toalety mogą być bardzo drogie. Warto, więc wybrać deskę, która jest w stanie chronić muszlę.

Jest odporna na pleśń
Większość desek sedesowych składa się z wysokiej klasy odpornego na bakterie tworzywa sztucznego i winylu. Przykładem jest deska Fin wolnoopadająca z duroplastu znajdująca się w ofercie sklepu internetowego mateomarket.pl. Taka deska jest mniej podatna na pleśń, niż zwykłe deski sedesowe, co z kolei oznacza, że nie musi być czyszczona tak często.

Łatwe do zainstalowania
Aby nie wydawać się kłopotliwą instalacją, warto wybrać deskę samoopadającą. Można ją zamontować tylko za pomocą płaskiego śrubokręta i kilku plastikowych śrub. Nawet niedoświadczonemu majsterkowiczowi przykręcenie deski do muszli klozetowej nie powinno zająć więcej, niż 15 minut. Co więcej, deska wolnoopadająca jest bardzo łatwa do usunięcia, więc jeśli kiedykolwiek będziesz chciał je wymienić lub po prostu zdemontować do czyszczenia, śrubokręt to jedyne narzędzie, którego będziesz potrzebować.

Źródło:
http://masma.pl/pl/c/Deski-uniwersalne/117
https://mateomarket.pl/fin-uniwersalna-deska-sedesowa-wolnoopadajaca-z-duroplastu,id94205.html

Dodaj komentarz