Zostań barmanem z Coffee Break

Barman to zawód cieszący się ogromną popularnością wśród mężczyzn, ale coraz częściej także wśród przedstawicielek płci pięknej. Wymaga jednak ogromnej wiedzy, szeregu umiejętności i stopniowego nabywania doświadczenia. Każdy, kto marzy o zostaniu barmanem powinien zastanowić się nad kursem barmańskim, który wprowadzi go w meandry przyszłej profesji. Taki kurs znajdziesz między innymi w ofercie firmy Coffee Break.

Krótka charakterystyka kursu barmańskiego
Kurs obejmuje cztery dni szkoleniowe i składa się z części teoretycznej oraz zajęć praktycznych. Kończy go test sprawdzający zarówno wiedzę, jak i nabyte umiejętności. W ramach kursu poruszana jest taka tematyka, jak towaroznawstwo alkoholi, procesy produkcyjne, praca za barem i obsługa sprzętu barmańskiego, techniki miksowania drinków, profesjonalne zdobienie koktajli oraz dobór odpowiedniego szkła do drinków.

Podczas naszego kursu przybliżymy Ci zakres obowiązków barmana. Przedstawimy zagadnienia związane z kulturą picia oraz etyka pracy za barem. Dowiesz się, jak powinna wyglądać organizacja pracy barmana. Barman nie mógłby się obyć bez odpowiedniego sprzętu oraz znajomości miar barowych. Wiedzę na ten temat również zdobędziesz w trakcie kursu.

W ramach zagadnień towaroznawczych, nauczysz się więcej o produkcji poszczególnych alkoholi, podziale koktajli oraz podziale alkoholu na poszczególne marki. W trakcie kursu przeprowadzana jest także degustacja poszczególnych trunków. Trzeba przyznać, że zajęcia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem kursantów.

Praca za barem to przede wszystkim godziny spędzone na obsługiwaniu klientów. W czasie naszego kursu dowiesz się, jak przygotowywać koktajle zgodnie z najwyższymi światowymi standardami, jak tworzyć drinki na bazie wódki, rumu, ginu, whisky, win i innych trunków. Nauczysz się również tworzenia shotów warstwowych i przygotowania koktajli blenderowanych. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie smoothie oraz koktajle bezalkoholowe. Zapoznasz się więc także z tego rodzaju koktajlami. Więcej informacji na temat kursu zdobędziesz na stronie http://coffeebreak.pl/kurs-barmanski/.

Źródło: http://coffeebreak.pl/kurs-barmanski/.

Dodaj komentarz