• 801 986 394
 • kontakt@narewplus.pl
 • kwi

  5

  2017

Wakacje życia na Zanzibarze cz. 2

Któż z nas nie marzy o wakacjach na szerokiej piaszczystej plaży z białym piasku, ciepłych wodach oceanu i całych dniach spędzonych w słońcu lub cieniu palm? Wystarczy, zatem wybrać się do Zanzibaru – nie bez powodu nazywanego małym rajem na Ziemi. Jest to największa wyspa Archipelagu Zanzibar, należącego do Tanzanii. O czym musimy wiedzieć, przed wyjazdem na wymarzone wakacje do Zanzibaru? Co musimy ze sobą zabrać? Jak się pakować?

Przed wylotem

Najważniejsza czynnością jaką musimy wykonać na 4-6 tygodni przed wylotem są obowiązkowe szczepienia. Zdecydowanie się na last minute na podróż do Zanzibaru nie jest zbyt mądrym pomysłem. Przede wszystkim niezbędne jest szczepienie przeciwko żółtej febrze – szczepienie to musimy mieć zatwierdzone w międzynarodowej książeczce szczepień, którą dostaje się u lekarza - istnieje możliwość sprawdzenia tej książeczki na lotnisku w Zanzibarze, przez jego pracowników. Kiedy będziemy realizować szczepienie, możemy poprosić lekarza o receptę na tabletki na malarię. Malarią można zarazić się nawet przez ukąszenie komara, także nie warto ryzykować. Oczywiście powinniśmy zaopatrzyć się w spray przeciwko owadom i wodoodporne bransoletki na komary.

Co spakować?

Rzeczą najbardziej niezbędną na Zanzibarze jest apteczka, której zawartość musimy dokładnie przemyśleć. To co na pewno należy zabrać to leki przeciwko zatruciom pokarmowym i biegunce. Należy pamiętać również o dość przesadnej higienie osobistej – dezynfekcja i mycie rąk odgrywa tu kluczową rolę. Musimy zabrać również tabletki na przeziębienie, wodę utlenioną, środki antybakteryjne, ibuprofen, plastry na odciski, a także tampony, czy podpaski. W stolicy Zanzibaru, Stone Town, znajduje się apteka, jednak ceny w niej są kosmiczne i absurdalne, dlatego lepiej zaopatrzyć się w Polsce. Warto wykupić również ubezpieczenie zdrowotne – kosztuje śmieszne pieniądze, a w razie wypadku może ono uratować życie. Nie należy lekceważyć równikowego słońca, dlatego warto wziąć ze sobą kremy z wysokim filtrem. Krem należy nakładać często, a dodatkowo przed i po kąpieli w wodzie. Palące słońce nad oceanem nie jest tak wyczuwalne ze względu na przyjemną bryzę, dlatego tym bardziej należy na nie uważać. Obowiązkowo warto zabrać ze sobą nakrycie głowy oraz buty z gumową podeszwą. Do podwodnych kąpieli zaleca się wziąć maskę, płetwy i pozostały sprzęt do nurkowania.

 • Telefon:
  801 986 394

 • ul. Wały Piastowskie 1, Gdańsk

 • E-mail:
  kontakt@narewplus.pl

O nas
logo-footer

Najpopularniejsze kategorie
Partner naszego portalu:
© Copyright narewplus.pl All Rights Reserved.